Home »  Fotogalerie »  2011 »  Ardeny 2011

Ardeny 2011

25. - 26. 2. 2011

Ve dnech 25. - 26. února 2011 se náš spolek KVH Tommy and Yankee o.s. účastnil akce určené pouze pro kluby vojenské historie, v bývalém vojenském prostoru Milovice.

Tato „bojová hra“ měla prověřit schopnosti příslušníků klubů, které později využijí při rekonstrukcích bojů pro širokou veřejnost. Celá akce měla připomínat počáteční boje Spojenců s německou brannou mocí v belgických Ardenách, kdy Němci provedli nečekaný protiútok.

Za náš klub se akce zúčastnily obě sekce. Britská sekce, se vzhledem k dobovému zařazení celé akce vydávala za 5th SAS, tedy jednotku Belgičanů, která byla skutečně během ardenských bojích nasazena. Americká sekce na akci ztvárňovala střelecké družstvo neurčité jednotky kdesi v Ardenách.

Akce prokázala dobré bojové kvality všech zúčastěných (na obou stranách fronty) a přinesla nám spoustu nových zajímavých zážitků. Děkujeme ještě jednou všem pořadatelům.


Foto by Věra Filkuková, Vik Plas, Polo-X a Tomáš Hradec

Aktuality

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Aktualizace webu!

26.01.2018

Náš web byl po delší době aktualizován. Ve fotogalerii najdete nové fotky z akcí a reporty. Také byl přidán plán akcí na zimu a jaro, který bude ještě aktualizován.

Aktualizace!

23.10.2017

Po delší době byl náš web aktualizován o nové akce a fotografie z posledních akcí!

Facebook