Home »  Fotogalerie »  2012 »  Back to 1945

Back to 1945

17. 11. 2012

Pro nejdéle působící členy našeho sdružení je již neodmyslitelnou tradicí, že se každý rok na podzim účastníme dobového večírku Back to 1945, které pořádají naši přátelé z plzeňského klubu 2nd Bn. Rangers (Pilsen Liberation - May 1945 o.s.). A rok od roku se nás z klubu účastní více.

Letošní šestý ročník dobového večírku 1945 se konal v sobotu 17. listopadu 2012, tradičně v Clubu Alfa v Plzni. Řádně jsme se upravili, nahodili vycházkové uniformy, vyzvali krásné doprovody, a vyrazili jsme za zábavou. Členové britské sekce našeho klubu prezentovali jednak příslušníky britské pěchoty pluku Durham Light Infantry, jednak příslušníky výsadkové jendotky Special Air Service. Členové americké sekce oblékli uniformy americké 2. pěší divize.
Ještě před odchodem do Alfy jsme si dali sraz v restauraci Měšťanské besedy, abychom mohli odejít společně. Přišli jsme jako jedni z prvních, a s potěšením jsme zjistili, že pořadatelé vyslyšeli naši žádost, a opět nám rezervovali místo v egyptském salonku, se kterým jsme byli minulý rok velice spokojeni. Pomalu začínali přicházet další a další členové vojensko-historických spolků, militaristů a milovníků vojenské historie. A opět byla posuna hranice návštěvnosti směrem nahoru. K poslechu a především tanci hrál báječný Pilsner Jazz Band.
Postupně s tím, jak se plnil sál, plnil se i taneční parket. Nešlo o to, předvést co největší tanenčí umění, ale hlavně si večer užít. A to se jistě každému podařilo. K salónku za námi chodila řada našich přátel, se kterými jsme se dávali do hovoru. Nejinak tomu bylo i na baru.

S večírkem Back to 1945 jsou vždy spojena i nějaká vystoupení. Letos byla čtyři. Hned s prvním mělo naše sdružení co dočinění. Krásná děvčata, která se zapojila do naší dobové módní přehlídky během Slavností svobody, předvedla menší, stejně však hezkou, přehlídku dobového odívání. Jako pomocníka využily i našeho Cpl. Thomase Hacketta. Samozřejmě nám ho vrátily. Druhé a třetí vystoupení mělo spojitost s Divokým západem, a představilo indiánské tance a kovbojské umění s koltem a bičem. Poslední, čtvrté vystoupení, o půlnoci, byla každoroční klasika - kankánové tanečnice.

Náš klub využil příležitosti, a jelikož se nás sešlo poměrně dost (bohužel však ne všichni), ve vstupní hale jsme nafotili několik společných (a legračních) fotografií na památku.

Pro většinu členů našeho klubu večírek skončil poté, co dohrál Pilsner Jazz Band. Někteří ve veselí pokračovali. :-D

Chtěli bychom poděkovat našim přátelům a kolegům, které jsme na akci velice rádi viděli, a díky kterým jsme si mohli akci užít. Také děkujeme Pilsner Jazz Bandu, na kterém bylo vidět, že pro nás hraje s chutí. A ještě jednou velice děkujem organizátorům z řad plzeňských Rangers, za uspořádání báječného večera plného zábavy. Doufáme, že zvyšující se počet návštěvníků a zájmu o Back to 1945 pro ně bude motivací i pro další ročníky. Již nyní se na ně těšíme.


Foto by Blanka Chocová, Milan Šustr

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.