Home »  Fotogalerie »  2012 »  Dětský tábor Kamensko

Dětský tábor Kamensko

1. 8. 2012

Parného 1. sprna 2012 se několik členů našeho sdružení vydalo do dětského tábora v Kamensku u Blovic, kde právě tábořili mladí hasiči a hasičata z SDH Šťáhlavice.

Přivezli jsme s sebou menší ukázku vybavení vojáků z doby druhé světové války, kterou jsem dětem názorně předvedli a potom jsme je nechali, aby si věci sami osahaly a vyzkoušely. Děti se tak seznámily se základní výstrojí a výzbrojí britské, americké a německé armády. Byly jim vysvětleny principy funkčnosti zbraní, ukázali jsme použití určitých kusů výstroje a výzbroje, a nechyběly ani kontrolní otázky jejich pozornosti. Během našich výkladů poslouchaly a ptaly se, za což jsme byli rádi. A bezpochyby i táboroví vedoucí.

Po našem výkladu jsme dali dětem možnost vystavé kusy vyzkoušet. Největší zájem byl o projížďku vozidlem Jeep Wilis, během které se všechny děti vystřídaly, někteří se (na černo) svězli i víckrát. Náš řidič Červ jezdil s dětmi bezpečně (!), a zajisté je během cesty i bavil, neboť hlavně děvčata se z projížďky vracela s vysmátými tvářemi. I výzbroj děti velmi zaujala a možnost potěžkání si zbraní využili téměř všichni. Během celého dne panovalo opravdu velké horko, a na rozdíl od nás, děti ve vlněných uniformách příliš dlouho nevydržely. Však jsme jim také záviděli některé jejich hry pro svlažení. I přes vedro si však děti zkoušely teplé armádní oblečení v různých obvyklých i neobvyklých variacích. Někteří výtečníci si však na sebe naložili tolik, že jsme toho hned využili, a posílali je, ať si ve výstroji oběhnou několik koleček kolem hřiště. Kupodivu je to docela bavilo, a někteří reenactoři by se jimi mohli inspirovat.

Na hasičském dětském táboře se nám velice líbilo. Užili jsme si zde krásný pohodový den plný zábavy a legrace. A podle ohlasů i děti. Podobné akce pro děti nás vždy těší, a rádi se jich účastníme, tak věříme, že to nebylo naposledy.


Foto by Iveta Havlíčková

Aktuality

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Aktualizace webu!

26.01.2018

Náš web byl po delší době aktualizován. Ve fotogalerii najdete nové fotky z akcí a reporty. Také byl přidán plán akcí na zimu a jaro, který bude ještě aktualizován.

Aktualizace!

23.10.2017

Po delší době byl náš web aktualizován o nové akce a fotografie z posledních akcí!

Facebook