Home »  Fotogalerie »  2012 »  Dětský tábor Kamensko

Dětský tábor Kamensko

1. 8. 2012

Parného 1. sprna 2012 se několik členů našeho sdružení vydalo do dětského tábora v Kamensku u Blovic, kde právě tábořili mladí hasiči a hasičata z SDH Šťáhlavice.

Přivezli jsme s sebou menší ukázku vybavení vojáků z doby druhé světové války, kterou jsem dětem názorně předvedli a potom jsme je nechali, aby si věci sami osahaly a vyzkoušely. Děti se tak seznámily se základní výstrojí a výzbrojí britské, americké a německé armády. Byly jim vysvětleny principy funkčnosti zbraní, ukázali jsme použití určitých kusů výstroje a výzbroje, a nechyběly ani kontrolní otázky jejich pozornosti. Během našich výkladů poslouchaly a ptaly se, za což jsme byli rádi. A bezpochyby i táboroví vedoucí.

Po našem výkladu jsme dali dětem možnost vystavé kusy vyzkoušet. Největší zájem byl o projížďku vozidlem Jeep Wilis, během které se všechny děti vystřídaly, někteří se (na černo) svězli i víckrát. Náš řidič Červ jezdil s dětmi bezpečně (!), a zajisté je během cesty i bavil, neboť hlavně děvčata se z projížďky vracela s vysmátými tvářemi. I výzbroj děti velmi zaujala a možnost potěžkání si zbraní využili téměř všichni. Během celého dne panovalo opravdu velké horko, a na rozdíl od nás, děti ve vlněných uniformách příliš dlouho nevydržely. Však jsme jim také záviděli některé jejich hry pro svlažení. I přes vedro si však děti zkoušely teplé armádní oblečení v různých obvyklých i neobvyklých variacích. Někteří výtečníci si však na sebe naložili tolik, že jsme toho hned využili, a posílali je, ať si ve výstroji oběhnou několik koleček kolem hřiště. Kupodivu je to docela bavilo, a někteří reenactoři by se jimi mohli inspirovat.

Na hasičském dětském táboře se nám velice líbilo. Užili jsme si zde krásný pohodový den plný zábavy a legrace. A podle ohlasů i děti. Podobné akce pro děti nás vždy těší, a rádi se jich účastníme, tak věříme, že to nebylo naposledy.


Foto by Iveta Havlíčková

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.