Home »  Fotogalerie »  2012 »  Oslavy vzniku republiky v Plzni

Oslavy vzniku republiky v Plzni

28. 10. 2012

Každoročních plzeňských oslav výročí vzniku samostatného československého státu dne se opět zúčastnili členové našeho klubu. Dne 28. října 2012 jsme se zapojili do řad čestné stráže u Památníku Národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka v Plzni.

Dva naši členové připomenuli odkaz příslušníků československého zahraničního odboje ze západu z období druhé světové války. Společně s představiteli československých legionářů z Francie, Itálie i Ruska, a československé armády doby První republiky, jsme se po skončení pietního aktu u památníku zapojili také do Průvodu světel. Jedná se o tradiční lampionový průvod, který následuje vždy po skončení pietní aktu. Dav lidí s lampiony vychází z náměstí T. G. Masaryka po Klatovské třídě, a končí na náměstí Republiky. V čele průvodu jdou zástupci Sokola, Československé obce legionářské a klubů vojenské historie (mezi nimi i my), kapela 35. pěšího pluku Foligno. Akce se setkala s velkým ohlasem Plzeňanů, a nám nezbývá než doufat, že to bylo více díky 94. výročí vzniku Československé republiky, než díky lampionovému průvodu. Akce byla zakončena slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.
 
Památku jednoho z nejvýznamnějších dnů naší historie je třeba ctít a uchovávat, a proto doufáme, že se v příštích letech budeme setkávat se stále více návštěvníky.
 
 
Foto by Gabriela Šmídová, Martin Pecuch

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.