Home »  Fotogalerie »  2012 »  Autumn Training Camp

Autumn Training Camp

5. - 7. 10. 2012

Podobně jako loňský rok, i letos jsme se rozhodli připravit pro členy našeho sdružení podzimní vícedenní cvičení za účelem zlepšení správného vojenského vystupování a získání nových poznatků a dovedností. Letošní Autumn Training Camp se uskutečnil ve dnech 5. - 7. října 2012.

Bohužel se nám nepodařilo naplnit stavy zúčastněných podle očekávání, neboť řada lidí musela odříci, ale i v menším počtu neztratilo cvičení svůj smysl. Akce byla připravována pro obě sekce našeho klubu, řadu cvičení jsme tak prodělávali společně, stejně tak jsme se ovšem rozdělovali. Britská sekce ztvárnila příslušníky Durhamské lehké pěchoty, a americká sekce také příslušníky americké pěchoty.

Výcvik zahrnoval například pořadový výcvik, nácvik pohybu v poli, nácvik průzkumných hlídek, nácvik ostrahy objektu, překonávání překážkové "opičí" dráhy (ta byla postavena z toho, co jsme v okolí našli), nácvik boje beze zbraně, používání ručních signálů či použití plynových masek. Kromě toho jsme přidali také krátké přednášky, které (zvláště novým členům klubu) přiblížili organizaci vojenských jednotek britské a americké armády, funkci pěších družstech, používané vybavení a výzbroj, základy první pomoci, zásady orientace pomocí map a kompasu a další. Pro všechny dny jsme zvolili tvrdší režim, aby nevznikala volná místa, takže všichni byly neustále zaměstnáni. A bylo to dobře. Navíc se cvičení zúčastnila také děvčata Blanka a Štěpánka, které se do některých částí výcviku také zapojily, a pojaly je jako výcvik agentek SOE. Zvláště při sobotním večerním programu, kdy ostatní střežili objekt, a agentky se měli dostat nepozorovaně co nejblíže, slavily velký úspěch.
Asi nejvýraznějším zážitkem byl pro většinu noční poplach, po kterém následoval přesun do blízké obce, její průzkum a následné stažení. Noční déšť krásně umocňoval atmosféru a jistě napomohl jak lepšímu prožitku, tak i větší unavenosti. Ale abychom si dali do těla jsme tuto akci dělali.

Jistě si každý z výcviku něco odnesl. Naučené dovednosti přijdou k užitku na dalších akcích.


Foto by Blanka Chocová a Štěpánka Skálová

Aktuality

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Aktualizace webu!

26.01.2018

Náš web byl po delší době aktualizován. Ve fotogalerii najdete nové fotky z akcí a reporty. Také byl přidán plán akcí na zimu a jaro, který bude ještě aktualizován.

Aktualizace!

23.10.2017

Po delší době byl náš web aktualizován o nové akce a fotografie z posledních akcí!

Facebook