Home »  Fotogalerie »  2015 »  Behind Enemy Lines - P. O. W.

Behind Enemy Lines - P. O. W.

Letošní ročník akce Behind enemy lines jsme pojali trochu netradičně. Ve spolupráci s KVH West jsme naplánovali akci na téma – útěk z německého zajateckého tábora. Akci jsme zasadili do období října 1944 po operaci Market Garden.

Pozvání přijalo 15 spojenců, každý dorazil se svou legendou, která popisovala, jak se dostal na útěk. Akce započala v pátek ve 20:00. První úkol spojenců byl dostat se určeným koridorem na místo setkání s holandským odbojem, který jim měl předat další informace. Bohužel většina vojáků byla pochytána německými hlídkami dříve, než dorazili na místo srazu, zbývající byli zrazeni falešnými odbojáři. Nakonec všichni spojenci skončili postupně v německém zajateckém táboře, kde byli podrobeni několika výslechům. Také jim byl opakovaně nabízen vstup do jednotky zrádců British Free Corps.

Zřejmě nejvíce vojáky zamrzelo odebrání tkaniček z jejich bot, jelikož bez tkaniček se velmi obtížně utíká. Útěk byl naplánován na brzkou ranní hodinu. Spojencům se podařilo najít slabé místo v jejich ubikaci a balíček z Červeného kříže, který ukrýval mapu, jim výrazně ulehčil útěk.

Spojenci využili oslabení stráží, přemohli je a utekli. Při útěku se rozdělili na menší skupinky.

Jejich úkolem bylo navázat kontakt s odbojáři a najít bedny se zásobami. Německé hlídky ovšem pracovaly velmi dobře. Odbojáři byli zadrženi během dopoledne. A velký počet spojenců zajištěn během dne. Velmi účinnými pátrači byly hlídky se psy.

Únava, málo jídla a vody udělaly své. Účastníci se odpoledne kolem 15. hodiny shromáždili vyčerpáni, ale spokojeni v zázemí zajateckého tábora.

Pak už jen zbývalo akci zhodnotit v průběhu večerního bujarého posezení.

Chceme poděkovat všem účastníkům, majitelům techniky, psovodům a spoluorganizátorům z KVH West, že se naší akce zúčastnili a měli chuť hrát dle scénáře. Věříme, že to jistě nebyl poslední ročník!

Fotografie Petr Rammel a KVH West

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.