Home »  Fotogalerie »  2015 »  Jarní training camp

Jarní training camp

13. - 15. 3. 2015

V uvedeném termínu proběhla naše tradiční akce - jarní TC, kde jsme si osvěžili známé dovednosti, ale také vyzkoušeli věci nové. Počasí nám příliš nepřálo, ale i tak jsme se drželi předem připraveného programu.

Bohužel několika našim členům v účasti zabránila nemoc nebo pracovní povinnosti, ale i tak jsme se v pátek večer sjeli v obstojném počtu. Po večeři následoval krátký briefing a poté noční průzkum do pár kilometrů vzdálené lokality. Jednotka byla rozdělena na menší skupiny, které měly vlastní dané úkoly. Po návratu následovala večerka a odpočinek

Po sobotním budíčku následovala rozcvička pod vedením Pte. Goldsteina, která všechny v ranním mrazivém počasí značně rozehřála. Po snídani se naše jednotka přesunula na technice na střelnici, kde proběhly střelby z pěchotních ručních zbraní s instruktáží střelby dle dobového manuálu a rozborky zbraní.

Po návratu bylo nutností vyčistit zbraně a následoval oběd. Klasickou součástí našich training campů je pořadové cvičení, kterému jsme se věnovali i tentokrát. Dalším bodem programu byla přednáška L/Cpl. Suttona o britském protiplynovém vybavení za WWII. Představil nám jednotlivé typy plynových masek, jejich příslušentví a také druhy bojových plynů. Po teoretické části následovala praktická část, kde si mohli účastníci vyzkoušet dýchání v maskách samotných a pohyb v poli s nasazenou maskou v zamořeném prostředí.

Po skončení lekce na téma plynový útok se účastníci ve výstroji odebrali k lanové dráze. Ta prověřila fyzickou zdatnost všech jednotlivců. Naštěstí všichni se na lanech udrželi a neskončili v potoce. Dalším bodem programu byla základní dovednost pěšáka - bajonetový útok. Náplň pro tuto část programu načerpal Cpl. O'Sullivan z příručky z roku 1942. Jednotka si prošla všechny lekce z manuálu. Nejprve fáze útoku, samotné bodání bajonetem, vykrývání útoku, v poslední části s pomocí tréninkové hole se museli rekruti rychle a přesně trefovat bajonetem do určeného místa instruktorem.

Nebyl opomenut ani odpolední čaj, který všem přišel velmi vhod. Pte. Hailstone poté přednesl svou přednášku o topografii a orientaci obecně. Seznámili jsme se také s orientačními a optickými pomůckami britského vojáka za WWII.

Training camp proběhl úspěšně a my děkujeme pozvaným hostům, kteří přijeli a užili si jej s námi!

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.