Home »  Fotogalerie »  2016 »  Darvel Assault Course

Darvel Assault Course

5. - 7. 8. 2016

První srpnový týden odjela téměř celá naše jednotka na několikadenní intenzivní trénink, který byl věnován zdokonalení základních dovedností trooperů S. A. S.

Každý vojín si mohl vybrat z několika kurzů, které mohl absolvovat a získat tak určitou kvalifikaci.

Trooper Mason se přihlásil na kurz signalman, který samozřejmě obsahoval vše okolo vysílaček, morseovy abecedy a teoretický test.

Trooper O’Brian a Hailstone prodělali výcvik na kvalifikaci marksman. Hlavním atributem bylo ovládání M1 carbine a coltu .45, nechyběla ani údržba, test ze znalostí britských zbraní a praktická zkouška na střelnici.

Dalším kurzem byly řidičské lekce na vozidle jeep willys. Samozřejmě včetně údržby vozidla, teoretického testu a praktické zkoušky.

Velký zájem byl také o absolvování komplexního testu k získání hodnosti Lance corporal. Tento kurz byl nejvíce náročný jak fyzicky, tak po vědomostní stránce. Nikomu se nepodařilo dosáhnout minimálního počtu bodů pro získání hodnosti.

Celá akce byla pojata velmi netradičně, ale splnila svůj účel. Ať byli frekventanti úspěšní, či ne, naučili se mnoho nových věcí, které se jim budou v budoucnu hodit. Nechyběla ani zdravá soutěživost. Pro instruktory to bylo poučné z hlediska budoucího směřování našich cvičení. Bylo velmi povzbuzující vidět, jaký pokrok udělali členové, kteří jsou s námi teprve rok.

Je možné, že se v budoucnu k formátu této akce ještě vrátíme.

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.