Home »  Fotogalerie »  2016 »  Dobřany - Boj o radnici

Dobřany - Boj o radnici

7. 5. 2016

V sobotu 7. května byl náš klub pozván na bojovou ukázku do Dobřan u Plzně. Jednalo se o bojovou ukázku zachycující konec války a osvobození radnice. Náš klub na akci představoval členy 1. SAS v počtu 6 mužů a jeepu upraveného dle potřeb SAS.

Scénář ukázky začali příslušníci místního odboje, kteří vyjednávali s místními okupanty o kapitulaci a složení zbraní. Vyjednávání však skončilo nezdarem a došlo i na střelbu. V následujících okamžicích vjel na náměstí náš jeep, který tvořil s dalším jeepem motorizovanou hlídku doplněnou o americké vozidlo M8 Greyhound. M8 dostala zásah z protitankové zbraně a zůstala na místě nepojízdná. Vzápětí dorazily na náměstí i hlavní americké síly. Po krátké přestřelce se zbytek Němců a Maďarů vzdal. Na náměstí propuklo veselí a místní občané vítali své osvoboditele. Náhle z oken radnice začali střílet kolaboranti, opětovali jsme palbu, několik Američanů bylo zraněno. Fanatičtí obránci byli po krátké přestřelce vyvedeni z radnice a předáni místnímu odboji.

Po skončení ukázky byla na náměstí vystavena technika. Dále program pokračoval osvobozením nedaleké vesnice Vstiš. V obci proběhla krátká výstava techniky a vybavení, pak se naše jednotka vydala na cestu domů.

Aktuality

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Facebook