Home »  Fotogalerie »  2016 »  Gótská linie 1944

Gótská linie 1944

28. - 29. 10. 2016

Ve zmíněném termínu se naše jednotka účastnila akce zasazené do severní Itálie. Naše družstvo v síle 6 mužů, představující jednotku S.B.S., a jednoho amerického konzultanta mělo za úkol získávat německé nebo italské zajatce, ničit nepřátelskou techniku a získávat důležité informace pro britské a americké síly.

Na místo určení dorazila naše jednotka v odpoledních hodinách. Ubytovali jsme se společně s italskými partyzány, kteří nám měli pomoci v plnění našich úkolů.

Poté, co se setmělo vydali jsme se společně se skupinkou partyzánů na průzkum oblasti, abychom blíže určili polohu nepřátelského tábora. To se nám podařilo a po zbytek noci jsme vyhledávali německo-italské hlídky, bohužel nepřítel byl pasivní, a proto jsme žádné hlídky nepotkali.

Druhý den ráno jsme zúročili poznatky z noci a přiblížili se k německému táboru, odkud jsme provedli útok na předsunuté hlídky, avšak náš útok byl odražen a my utrpěli ztrátu dvou mužů. Po doplnění munice a jídla, jsme podnikli další útok tentokrát s podporou partyzánů, podařilo se nám probojovat až za obrané linie nepřítele, kde se nám zdařilo bazukou zničit obrněný vůz a dvě vozidla. Poté se z nejasných důvodů partyzánská skupina vydala na útěk, toho využil nepřítel, který nás začal obkličovat a my byli nuceni se stáhnout za partyzány. Při následném frontálním útoku, kdy se k nám a partyzánům připojily i britské a americké jednotky se nám podařilo proniknout až do samotného tábora, kde byly italsko-německé síly poraženy.

Aktuality

Aktualizace fotogalerie

05.02.2023

Do galerie doplněn celý rok 2022 včetně reportů z akcí.

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.