Home »  Fotogalerie »  2016 »  Hrdinové spadli z nebe

Hrdinové spadli z nebe

19. - 20. 8. 2016

V pátek 19. 8. se naše jednotka v počtu osmi lidí vydala směr obec Křivsoudov u Benešova na akci „Hrdinové spadli z nebe“.

Akce byla věnována především československým výsadkářům, kteří byli vycvičeni v Anglii za druhé světové války a operovali v okupovaném Československu, ale i výsadkářům obecně. My jsme vyrazili s nášivkou 1st S. A. S. na rameni.

Vzdálenost 150 kilometrů z Plzně do Křivsoudova jsme urazili dle časového plánu a bez komplikací.

V sobotu ráno jsme se věnovali přípravě naší části programu. Dopoledne jsme měli praktickou ukázku výzbroje, kterou používala právě S. A. S., ale také britská armáda obecně.

Po celý den jsem byla pro návštěvníky k dispozici naše výstavka techniky, operační výstroje a výzbroje s komentářem. Pro děti pak byla připravena střelnice a hod granátem.

Kolem třetí hodiny odpolední jsme s kolegy z KVH Carnivora předvedli fiktivní střet hlídky S. A. S. s německou brannou mocí. Ukázka znázorňovala záchranu člena odbojové skupiny z německého zajetí.

Akce byla zakončena v šest hodin a my se sbalili na dlouho cestu domů, kterou jsme absolvovali opět bez technických závad na vozidlech.

Rádi se na tuto akci vypravíme i příští rok!

 

Aktuality

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Aktualizace webu!

26.01.2018

Náš web byl po delší době aktualizován. Ve fotogalerii najdete nové fotky z akcí a reporty. Také byl přidán plán akcí na zimu a jaro, který bude ještě aktualizován.

Aktualizace!

23.10.2017

Po delší době byl náš web aktualizován o nové akce a fotografie z posledních akcí!

Facebook