Home »  Fotogalerie »  2016 »  P. O. W. II

P. O. W. II

7. - 9. 10. 2016

Ideu druhého ročníku akce P. O. W. jsme zrealizovali druhý říjnový víkend. Tentokrát německá strana zajistila válečné zajatce a britská jednotka se postarala o chod zajateckého tábora.

Oslabená četa 8. praporu durhamské lehké pěchoty nalezla útočiště v opuštěném statku nedaleko Nijmegenu. Jejím úkolem bylo zajistit a vyhledat skupinky německých vojáků, kteří se pohybovali v prostoru kolem Nijmegenu po operaci Market Garden.

Pro tento úkol jednotka upravila stodolu, kde mohli být případní zajatci soustředěni. Večer vyslal Lt. O’Sullivan dvě družstva pod velením L/Cpl. Heatleyho a Sgt. Suttona na průzkum rokle, kde se podle zpráv od holandského odboje měla soustředit větší skupinka prchajících Němců. Hlídka byla úspěšná, avšak jeden z odbojářů byl zabit před příjezdem britských jednotek. Na místě bylo pochytáno kolem 8 zajatců, kteří byli neprodleně transportování zpět do tábora. Ihned po příjezdu byli zajatci pečlivě prohledáni, roztříděni a bylo započnuto s výslechy. Muži z HQ měli za úkol zjistit, kdo zastřelil odbojáře a zda se mezi zajatci neskrývá někdo důležitý pro rozvědku.

Britské hlídky opět vyrazily do terénu a vrátily se s dalšími zajatci, kteří se potulovali v okolních lesích. Celkový počet zajatců stoupl na 16 mužů.

Výslechy trvaly do ranních hodin. Mezitím mezi zajatci vznikaly potyčky a stráže měly plné ruce práce. Dle regulí zajatci dostali vodu a teplé jídlo a bylo s nimi zacházeno férovým způsobem. Ovšem někteří jedinci museli být drženi na samotce, jelikož nezřídka atakovali své spoluvězně.

Kolem sedmé hodiny ranní se měla vystřídat stráž, zajatci využili chvilkové nepozornosti a podařilo se jim utéci do přilehlých lesů. Ihned za nimi vyrazil pátrací oddíl, kterému se až na pár výjimek podařilo všechny přivést zpět.

 

Děkujeme všem účastníkům za účast a smysl pro hru. Věříme, že si akci někdy v budoucnu zopakujeme. Poděkování především patří spoluorganizátorům z KVH West Rokycany!

 

Videa z akce:

Výslech zajatého příslušníka SS.

 

Atmosféra zajateckého tábora

Aktuality

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Aktualizace webu!

26.01.2018

Náš web byl po delší době aktualizován. Ve fotogalerii najdete nové fotky z akcí a reporty. Také byl přidán plán akcí na zimu a jaro, který bude ještě aktualizován.

Aktualizace!

23.10.2017

Po delší době byl náš web aktualizován o nové akce a fotografie z posledních akcí!

Facebook