Home »  Fotogalerie »  2016 »  Spring Training Camp

Spring Training Camp

25. - 27. 3. 2016

Pro náš jarní training camp jsme využili velikonoční prodloužený víkend. Počasí bylo proměnlivé, ale to nám vůbec nepřekáželo. Cílem bylo především naučit naše nováčky základním dovednostem a drilu.

Do našich ubikací jsme dorazili odpoledne, připravili jsme vše potřebné a večerní program započal lekcí nočního přepadu, kdy instruktoři tvořili rutinní stráž objektu a naši vojíni měli za úkol se infiltrovat do areálu a případě zneškodnit stráže.

Ráno byl budíček časně ráno, následovala rozcvička a snídaně. Poté jsme odjeli na střelnici. Byly vysvětleny základy manipulace s pěchotní puškou Lee Enfield a poté procvičován suchý dril se slepými náboji.  Po pochopení a zvládnutí základu, bylo přistoupeno k ostrým střelbám na 50m. Dále si družstvo osvojilo základy střelby s pistolí ráže .45. Výsledky byly uspokojivé, ale je třeba ještě hodně tréninku.

Po návratu družstvo vyčistilo zbraně a věnovalo se péči o uniformy a výstroj. Po obědě byla dalším bodem programu pořadová příprava. Po rozchodu bylo družstvo zhruba po půl hodině opět shromážděno k polnímu výcviku, který se věnoval pohybu v poli, transportu raněného atd.Po odpolední pauze na čaj si L/Cpl. Sutton  a Cpl. O'Sullivan připravili přednášku o vysílačce WS38.

Páteční noc, když mužstvo ulehlo ke spánku, byl vyhlášen poplach a družstvo bylo v bojové ústroji odvezeno nákladním automobilem do neznámé oblasti, byla jim předána mapa a rozkaz, kam se musí celé družstvo přesunout. Družstvo svého cíle dosáhlo v uspokojivém času za vydatného deště.

Sobotní ráno opět zahájll budíček a rozcvička. Po snídani následoval úklid ubikací a opět pořadová příprava, kterou družstvo zvládalo velmi dobře. Na sobotu byla naše jednotka rozšířena o dva muže.

Po obědě se celé družstvo věnovalo lekci Cpl. O'Sullivana zaměřené na bajonetový útok a sebeobraně. Následně se jednotka odebrala na výcvik, který se týkal kooperování rifle group a bren group. Koordinace obou groups byla prováděna pomocí vysílačky WS 38.

Nedílnou součástí programu byl box.

Po návratu proběhla údržba zbraní, výstroje a uniforem. Pak následovalo tradiční posezení u krbu, čaje a něčeho ostřejšího.

Doufáme, že byly tyto dny pro naše nové členy zajímavou zkušeností. Vyzkoušeli si základy pěchotního drilu, pohybu v poli, střelby a seznámili se s tím, jak naše tradiční training campy vypadají. V každém bodě programu obstáli bez větších problémů a všichni jsme byli rádi, že se náš kolektiv rozšířil.

Aktuality

Aktualizace fotogalerie!!!

13.11.2019

Při dlouhém podzimním večeru se nám podařilo dodat na náš web fotky z akcí za poslední půlrok.

Aktualizace

21.06.2019

Náš web byl po delší době opět aktualizován! Včetně reporů z akcí a plánovaných akcí na další měsíce.

Aktualizace fotogalerie rok 2018!

07.11.2018

Dohnali jsme resty a aktualizovali fotogalerii včetně reportů z našich akcí.

Facebook